Jaki wybrać podkład pod panele laminowane?

Panele laminowane Quick-Step słyną z bardzo wysokiej jakości. Wysoka gęstość płyty HDF, specjalistyczny zamek z powłokami HydroSeal i Scratch Guard czynią produkt wysoce odpornym na zużycie, zalania czy zadrapania. Często jednak krytycy paneli laminowanych przekreślają ten rodzaj podłogi ze względu na gorszą akustykę podczas użytkowania podłogi.

Czy wiesz, że bez względu czy kupisz panel laminowany w markecie za 15 zł czy za panel Quick-Step za 150 zł to akustyka w obu przypadkach jest wysoce zbliżona? W takim razie na co zwrócić uwagę w przypadku gdy chcemy w jak największym stopniu zlikwidować efekt "stukotu"?

Zwróć uwagę na dwie kwestie:

  • równość podłoża
  • rodzaj podkładu

Efekt stukania wynika z powietrza znajdującego się pomiędzy podkładem a panelem. W przypadku gdy podłoże jest krzywe to nawet stosując dobrej jakości podkład nie zniwelujemy w dużym stopniu "efektu stukotu" z tego powodu, że panel będzie "wisiał" w powietrzu a nie przylegał do podkładu.

Dobrze - a co z podkładem? Otóż tutaj też musimy unikać powietrza wybierając gęsty, trudny do zgniecenia produkt. Taki rodzaj podkładu ma najczęściej tylko 2mm grubości i jest kilku lub nawet kilkukrotnie cięższy od 5 czy 7mm podkładu z marketu.

Nasza firma najbardziej poleca cztery rodzaje podkładów, które są systemowo przeznaczone do paneli Quick-Step. Dzięki ich zastosowaniu uzyskujemy pełną gwarancję producenta na cały system i dożywotnią gwarancję na zamek.

 

 

Quick-Step Basic Plus to ekonomiczny podkład o przyzwoitych właściwościach wyciszających. Ze względu na niższą - w porównaniu do pozostałych podkładów - cenę stosowany najczęściej do tańszych serii paneli Quick-Step.
 
Quick-Step Unisound to częsty wybór Klientów ze względu na bardzo dobre wyciszenie stukotu oraz wyciszenie naszych kroków, które mogłyby być słyszalne piętro niżej. Podkład cechuje się dobrym współczynnikiem cena / jakość.
 
Quick-Step Silent Walk to gęsta i ciężka mata kwarcowa idealnie likwidująca efekt stukotu. W przypadku posiadania równego podłoża uzyskujemy wręcz efekt akustyczny przyklejonej posadzki drewnianej. Ze względu na swoją gęstość to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe.
 
Quick-Step Thermolevel  to najgrubszy, bo aż 5mm podkład, który bardzo dobrze izoluje górę paneli od zimnego podłoża. Ze względu na swoją grubość jest idealnym wyborem w przypadku chęci połączenia 8mm paneli z położoną ceramiką.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl